O Nas

Witamy w przedszkolu i żłobku „Jak U Mamy”, w którym priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci i ich wszechstronny, harmonijny rozwój.

Placówka istnieje od września 2009 roku i od samego początku nasze działania koncentrują się na tym, aby nasze przedszkole było miejscem przyjaznym dzieciom i ich rodzicom.

Podczas pobytu dzieci z wysoką starannością realizujemy podstawę programową wychowania przedszkolnego przy pomocy programu „Żyrafa Ola i przyjaciele”, w duchu zasad Porozumienia bez Przemocy.

Przedszkole i żłobek są otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 17.30. W bardzo atrakcyjnej – jednakże ustalanej indywidualnie – cenie (w zależności od m.in. liczby godzin pobytu dziecka, wyboru zajęć dodatkowych itp.). Oferujemy całodzienny pobyt wraz z wybranymi zajęciami dodatkowymi i wyżywieniem (w celu uzyskania szczegółowych informacji w kwestii finansowej, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 723 095 065 lub 882 931 020).
Możliwa jest także opieka poza godzinami otwarcia placówki, jednakże po uprzednim umówieniu się i za dodatkową opłatą.
W naszym przedszkolu zapewniamy rodzinną atmosferę, czyste i przyjemne wnętrza, piękny ogród z placem zabaw. Budynek naszej placówki znajduje się blisko centrum, przy trasie z Poznania do Komornik, niedaleko „pętli górczyńskiej” oraz pętli na Dębcu.

Nauka połączona z zabawą

W naszej placówce nie tylko umilamy czas maluchom czekającym na powrót rodziców z pracy. Organizujemy również różnego rodzaju zajęcia, które pozwalają na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy. Pokazujemy, jak wykonywać podstawowe czynności. To np. mycie zębów, korzystanie z toalety, jedzenie sztućcami czy wiązanie sznurówek. Przekazujemy taką wiedzę poprzez zabawę. Wymyślamy różnego rodzaju gry i zabawy dostosowane do wieku naszych podopiecznych oraz ich umiejętności czy zainteresowań.

W naszym przedszkolu i żłobku można skorzystać z wielu zajęć muzycznych, plastycznych i ruchowych. Są one prowadzone przez pedagogów z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w pracy z dziećmi. Staramy się, by takie zajęcia nie były nudne. Regularnie zmieniamy wykorzystywane techniki plastyczne czy instrumenty, na których gramy razem z najmłodszymi.

Przedszkole i żłobek w jednym miejscu

Prowadzimy nie tylko przedszkole, lecz także żłobek w Poznaniu. Placówki te mieszczą się w jednym budynku. Dzięki temu starsze dzieci mogą kontynuować edukację w naszym obiekcie – przyjmujemy maluchy w wieku od 2,5 do 6 lat. Nasze przedszkole i żłobek to doskonale wyposażone miejsce, w którym najmłodsi mają dostęp do wielu zabawek i infrastruktury na świeżym powietrzu. W „Jak u Mamy” dbamy o rozwój zarówno maluchów dopiero rozpoczynających swoją przygodę z edukacją, jak i nieco starszych dzieci, które przygotowują się do pójścia do szkoły podstawowej. Realizujemy program, a także wprowadzamy autorskie zajęcia, jak np. nauka języka angielskiego.

ZAŁOŻYCIELE
Anna Rajska
Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku (ukończyła klasę o profilu pedagogicznym).
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – nauczyciel, a także trener pływania II klasy oraz instruktor tańca i aqua aerobiku.
Również przez wiele lat prowadziła gimnastykę korekcyjną oraz zajęcia nauki pływania dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas młodszych w szkole podstawowej.
Jako pierwsza w Poznaniu w kwietniu 1999 r. rozpoczęła prowadzenie zajęć aqua aerobiku dla kobiet, które prowadzi z wielką pasją do dziś.
Ma ukończone studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na poznańskim UAM.

Marcin Rynarzewski
Absolwent Podstawowej Szkoły Sportowej (pływackiej) nr 14 w Poznaniu. Wielokrotnie reprezentował Polskę w pływaniu. Zdobywał w tym czasie wiele medali, m.in. złoty na międzynarodowych mistrzostwach pływackich w roku 1990 w Berlinie.

Absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr 10 w Poznaniu.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu – nauczyciel i instruktor pływania oraz ratownik. Wielokrotnie reprezentował uczelnię w zawodach na różnych szczeblach.
Założył pierwszą w Poznaniu prywatną szkołę pływania. Wiele lat uczył pływać dzieci – od wieku przedszkolnego, poprzez szkolny, aż po młodzież i dorosłych.
Przygotowywał przyszłych studentów do egzaminów wstępnych na AWF.