Zapisy do przedszkola i żłobka

Do naszego przedszkola zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Zapisy trwają przez cały rok.

Jeśli Rodzice mają ochotę zapisać do nas swoje dziecko, obejrzeć przedszkole, porozmawiać z nauczycielkami, dyrekcją, proszeni są o telefoniczne umówienie się w tym celu z Anną Rajską nr 723 095 065, 882 931 020 lub o zapisanie się na spotkanie zapoznawcze, które odbywają się w soboty (szczegóły – patrz: zakładka Centrum Aktywności Dziecka).

Dla niezdecydowanych rodziców istnieje możliwość pobytu dziecka „na próbę” – po opłaceniu odpowiedniej (ich zdaniem) liczby godzin.

Rodzice, zapisując dzieci do naszego przedszkola, są zobowiązani do podpisania umowy o świadczenie nauczania przedszkolnego.

Dlaczego warto zapisać dziecko do naszej placówki?

Nasze przedszkole i żłobek w okolicach Wildy to miejsce, w którym można połączyć zabawę z edukacją. Organizujemy różnego rodzaju zajęcia, pozwalające na naukę nowych umiejętności i poszerzenie wiedzy malucha. Wiemy, że w pierwszych latach życia dziecka najszybciej chłonie ono informacje. Wykorzystujemy ten czas na kontakt z językiem obcym (angielskim), naukę o ekologii, środowisku i zdrowym żywieniu czy jazdę konną. U nas maluchy poznają naturę i uczą się, jak obcować ze zwierzętami, a także nabywają wiedzę, która z pewnością przyda się na dalszych etapach edukacji.

W naszym przedszkolu dzieci mogą również nawiązywać nowe kontakty. Organizujemy różnego rodzaju zajęcia integracyjne, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla przedszkolaków zapisanych w trakcie trwania roku szkolnego. Dbamy o to, by dzieci dobrze dogadywały się ze sobą. Uczymy je także, jak rozwiązywać ewentualne konflikty czy dzielić się zabawkami. Takie umiejętności pomagają im w późniejszym życiu czy funkcjonowaniu w domu.

Nasz obiekt znajduje się również w atrakcyjnej lokalizacji, do której można szybko dostać się z wielu dzielnic Poznania. Dysponujemy własnym ogrodem i placem zabaw, w którym odbywają się zajęcia na świeżym powietrzu. W okolicy znajduje się też las. W trakcie cieplejszych miesięcy chodzimy tam na spacery i uczymy dzieci, jak rozpoznawać konkretne gatunki roślin czy dbać o środowisko.

Warianty umów

Jeśli chodzi o rodzaj umowy, mamy kilka wariantów do wyboru:

A. Umowa na czas nieokreślony;
B. Umowa na godziny;
C. Umowa na czas określony – np. na tydzień, dwa tygodnie, miesiąc;
D. Umowa na godziny do wykorzystania w określonym czasie – np. przez 10 dni,20 dni, maksymalnie 30 dni.

Ad. A
1. Przy podpisaniu umowy z możliwością odliczenia kwoty wyżywienia za każdy dzień nieobecności Dziecka w przedszkolu, abonament miesięczny wynosi 1100 zł.
2. Przy podpisaniu umowy bez możliwości odliczenia nieobecności, abonament miesięczny wynosi 900 zł.
W ramach w/w umów oferujemy:
– pobyt dziecka w godzinach 7.00 – 17.30;
– pełne wyżywienie: śniadanie, obiad dwudaniowy, podwieczorek;
– pełen zakres zajęć z wychowania przedszkolnego ( w tym zajęcia edukacyjne, zabawy rytmiczno-muzyczne, plastyczne, techniczne oraz wychowanie fizyczne, język angielski, zajęcia metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, zabawy logopedyczne, zajęcia z elementami dogoterapii, niektóre wyjazdy tematyczne poza teren przedszkola);
3. Istnieje wariant podpisania umowy na pobyt skrócony Dziecka (do pięciu godzin – między 7.00 a 15.30) – abonament miesięczny wynosi 750 zł.

Ad. B
Przy umowie na godziny – opłata wynosi 15 zł za godzinę+10 zł za posiłki.
W weekendy i święta opłata za godzinę wynosi 20 zł.

Ad. C
Przy umowie na miesiąc bez ograniczeń czasowych pobytu Dziecka i ze wszystkimi zajęciami jak w wariancie A, opłata wynosi 1000 zł.
Odpowiednio, przy umowie na dwa tygodnie – opłata wynosi 500 zł.
Przy umowie na tydzień – opłata wynosi 300 zł.

Ad. D
Przy umowie na pobyt godzinowy na określony czas, opłata wynosi 18 zł za godzinę.
I tak np.: dwudziestogodzinny karnet do wykorzystania w ciągu dwóch tygodni kosztuje 360 zł.
Umowę tzw. godzinową można wykupić maksymalnie na okres 30 dni.

Pragniemy poinformować, iż do każdej sytuacji i oczekiwań Rodziców oraz Ich Dzieci podchodzimy indywidualnie i staramy się tak dobrać naszą ofertę, aby była dla Państwa atrakcyjna.

Rodzice, którzy chcą nam powierzyć opiekę nad swoją Pociechą, zobowiązani są wypełnić poniższy formularz, tzw. „Informacje dotyczące naszej pociechy”(jest on integralną częścią umowy).

Zapraszamy

Pliki do pobrania: KARTA DZIECKA